Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Najlepsza gra dla malucha? – Patyczaki

Szukasz gry dla malucha? – sprawdź patyczaki

W dzisiejszym świecie dzieci mają dostęp do tysięcy różnych zabawek i rozrywek. Część z nich niestety nie wnosi do rozwoju malucha zbyt wiele. Zamiast, na przykład, zostawiać go sam na sam z tabletem czy bajką w telewizorze, warto zapewnić mu gry i zabawy rozwijające jego wyobraźnie i umiejętności. Jedną z najciekawszych gier stworzonych w tym celu są Patyczakii. Co wyróżnia je na tle innych dostępnych gier?

Patyczaki – gra dla dzieci

Nie wszyscy mogą kojarzyć na czym polega ta gra. Patyczaki to gra, w której maluch musi układać kolorowe kształty zgodnie z instrukcjami. Standardowa edycja tej gry jest przeznaczona dla dzieci od 3 do 6 lat. Dostępna jest również specjalna wersja dla dzieci młodszych niż 3 lata. Gra polega na konstruowaniu wzorów przy użyciu plastikowych patyczków. Zadaniem malucha jest zapoznać się z danym kształtem na zdjęciu a później odwzorować go samemu.

W zestawie z grą dołączone są podłużne plastikowe patyczki wykonane z grubego plastiku. Patyczki są w kolorze niebieskim, czerwonym, żółtym i zielonym. Ich kształt i rozmiar zapewnia bezpieczeństwo użytkowania, jednak tak jak w przypadku każdej aktywności malucha wymagany jest nadzór rodzica przez cały czas zabawy. Oprócz tego, zestaw Patyczaków zawiera również dwustronne karty o różnych kolorach. Kolory te oznaczają poziom trudności danej konstrukcji. W zestawie są trzy rodzaje kart ze zdjęciami konstrukcji:

  • Różowy – najprostszy poziom Patyczaków. Maluch widzi na kartce konstrukcję w rzeczywistym rozmiarze i musi nałożyć na kartkę odpowiednie klocki.
  • Niebieski – bardziej zaawansowany poziom w grze. Obrazki na tych kartach są mniejsze niż w rzeczywistości. Gracz musi zatem układać konstrukcję obok, wzorując się na obrazie z karty.
  • Żółty – Najtrudniejszy poziom w Patyczakach. Konstrukcje zawarte na tych kartach są bardziej skomplikowane i o wiele mniejsze niż w rzeczywistości. Poziom ten poleca się starszym dzieciom.

Patyczaki mogą służyć dziecku przez długi czas dzięki zróżnicowaniu poziomów dostępnych w grze. Im dziecko starsze, tym bardziej skomplikowane konstrukcje może tworzyć w grze. Warto również zaznaczyć, że w Patyczki można grać we dwie osoby. Maluch na pewno doceni pomoc w grze udzielaną przez dorosłego lub przez rodzeństwo. Będzie to dla niego o wiele korzystniejsza i rozwijająca rozrywka niż siedzenie przed tabletem lub telewizorem.

Czy warto kupić Patyczaki?

Patyczaki to gra logiczna która ćwiczy u dzieci przede wszystkim spostrzegawczość. Maluch grający w tę grę musi odpowiednio odwzorować obrazek z karty na rzeczywistą konstrukcję. Oprócz ciekawości ćwiczone są również umiejętności motoryczne i czułość na kolory. Zatem granie w Patyczki może przynieść wiele korzyści dla dziecka i pozytywnie oddziaływać na jego rozwój. Kolorowe i różnorodne konstrukcje pozwolą także rozwinąć jego wyobraźnie, a czas spędzony na wspólnej zabawie z rodzicami lub rodzeństwem na pewno zbliży i zapewni miłą rodzinną atmosferę.

Oprócz patyczaków oczywiście zaleca się też inne aktywności, które wspomogą wyobraźnie i rozwój dziecka. Jest to chociażby lepienie figurek z plasteliny. Dla bardziej wprawionych w lepienie figurek maluchów można nawet pokusić się o modelinę. Maluchowi wówczas pozostanie pamiątka z tego okresu którą na pewno doceni w przyszłości. Warto postarać się i zapewnić dzieciom odpowiednie narzędzia rozwoju dostosowane do jego wieku. Dzięki temu można też stopniowo odkrywać jego pasje i dopasować gry i zabawy pod zainteresowania podopiecznego.

Gra jest dostępna do kupienia tutaj.

Comments are closed.