Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Gra Emocje – czy warto grać w nią z dzieckiem?

Wspólne spędzanie czasu z dzieckiem, może dostarczyć nam wielu pozytywnych emocji. Musimy jednak wybrać takie zabawy, które będą nie tylko ciekawe dla dziecka, ale także pozwolą mu się rozwijać. Gra Emocje może w tym zakresie okazać się doskonałą alternatywą, bo nie tylko będziemy w stanie nauczyć dziecko nazywania swoich odczuć, ale także przede wszystkim pokażemy mu, jak rozumieć swoje emocje i nazywać je. Tylko tak można rzeczywiście bez problemu poradzić sobie z emocjami, które są często trudne i tym samym nie wiemy, jak mamy je z siebie wyrzucić. 

Gra pozwalająca zrozumieć emocje swoje i innych osób

gra emocje

Dzieci szczególnie te najmłodsze nie wiedzą, z jakimi odczuciami muszą sobie radzić, a także jak poszczególne sytuacje mogą wpływać na ich samopoczucie. Kiedy jednak skorzystamy z możliwości, jaką da nam Gra Emocje, to możemy pokazać dziecku nie tylko, jakie emocje istnieją, jak je nazwać, a także skąd się biorą. Dziecko będzie miało szansę także zobaczyć, że nie tylko ono samo odczuwa emocje, ale także wszyscy inni ludzie, którzy znajdują się w jego otoczeniu. Jest to bardzo ważne, bo tylko tak pociecha ma szansę na zobaczenie, że nie tylko ona sama może mieć trudności w radzeniu sobie z emocjami, a także ich odpowiednim nazewnictwem. 

Nauka poprzez zabawę

Kiedy chcemy nauczyć dziecko czegokolwiek, to powinniśmy wybrać alternatywę, która pozwoli na naukę w formie zabawy. Jest to bardzo ważne, bo tylko tak rzeczywiście dziecko nie zniechęci się do codziennej nauki i będziemy mogli ją kontynuować. Gra Emocje może nie tylko dać dziecku możliwość na poznanie emocji swoich i innych osób, ale także przede wszystkim nauka będzie odbywać się w formie zabawy, co z kolei dostarczy dziecku wiele radości. Jest to kluczowe, kiedy chcemy, aby dziecko z chęcią sięgało po grę każdego dnia i chciało odkrywać ją na nowo. 

Idealna gra dla dzieci z zaburzeniami

Dzieci, które mają problem z integracją, a także cierpiące na Autyzm, bardzo często nie potrafią wyrażać emocji, które odczuwają tak silnie. Gra Emocje może okazać się w tym zakresie alternatywą idealną, bo nie tylko sprawi, że dziecko będzie w stanie pokonać emocje, poznać mechanizm ich działania, a także w późniejszym etapie sprawić, że zacznie sobie z nimi radzić. Jest to kluczowa umiejętność, która przydaje się nie tylko w okresie dziecięcym, ale także w przyszłości, w całym późniejszym, dorosłym życiu. Obowiązkiem rodzica nie tylko dziecka zaburzonego w jakikolwiek sposób, ale także tego, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę z emocjami, jest nauczenie ich nazewnictwa, a także pokazanie, że każdy człowiek je odczuwa. Temat ten jest jednak na tyle trudny, że dzieci, szczególnie te najmłodsze mogą nie zrozumieć, co mamy im do przekazania. Kiedy jednak skorzystamy z możliwości, jaką da nam Gra Emocje, to o wiele łatwiej będzie nam przekazać dziecku ten trudny temat, aby pociecha miała szansę sobie z nim poradzić. 

Ciekawe ilustracje przyciągające wzrok dziecka

Kiedy chcemy, aby dziecko chętnie sięgało po swoje zabawki, to musimy wybrać takie, które przyciągną jego uwagę np. kolorowymi ilustracjami. Gra Emocje jest na tyle ciekawa, że większość dzieci będzie chętnie po nią sięgać, bawiąc się i ucząc. Jest to bardzo ważne, aby rzeczywiście pociecha chciała się uczyć, ale także, aby nauka sprawiała jej wiele radości. To właśnie w ten sposób dzieci przyswajają najwięcej informacji, które są tak przydatne nie tylko teraz w wieku dziecięcym, ale także dorosłym życiu. 

Comments are closed.