Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Zabawka, która zachwyci każde dziecko

Świetnej zabawki dla dziecka nie trzeba długo szukać, idealnie sprawdzi się lalka typu bobas. Warto od razu zaznaczyć, że zabawa nią ma niezwykle korzystny wpływ na rozwój dziecka i to pod wieloma względami. W sprzedaży znajdują się lalki wydające różne dźwięki, płaczące, siusiające czy nawet ruszające się. Wybór jest obecnie ogromny, dostępne są nawet rozbudowane zestawy, na które składają się ubrania, wózki, łóżeczka, pieluszki, butelki, grzechotki, smoczki itd. Dzieci obdarzają lalki uczuciami, przywiązują się do nich, traktują jako członków rodziny. Lalki zapewniają również poczucie bezpieczeństwa, dają przekonanie o byciu zrozumianym i kochanym.

Sztuczne, ale jak prawdziwe, czyli lalki typu bobasy

Hiszpańskie lalki cieszą się ogromną popularnością, gdyż świetnie imitują prawdziwe bobasy. Są niezwykle podobne do niemowląt i to pod wieloma względami. Wystarczy spojrzeć na ich twarz, aby nie móc wyjść z zachwytu, jak wspaniale zostały odwzorowane wszystkie detale. Charakterystyczny grymas prawdziwego dziecka sprawia, że zabawa lalkami staje się bardziej realistyczna. Lalki hiszpańskie mają wyraźne rysy twarzy, fałdki, pępek, oczy i włosy. Warto sprezentować dziecku tego typu zabawkę ze względu na to, że wspiera ona jego rozwój psychofizyczny. Dziecko uczy się empatii i odpowiedzialności. Sprawuje opiekę nad lalką, chodzi z nią na spacery, kąpie, karmi, usypia.

Lalki typu bobas mają przyjemną w dotyku skórę, pozytywny wyraz twarzy, miękki brzuch. Świetnie nadają się do zabawy w dom, fryzjera, lekarza czy przebieranki. Pobudzają wyobraźnię dziecka, wspierają rozwój komunikacji, uczą budowania relacji. Przy wyborze lalki trzeba oczywiście mieć na uwadze wiek dziecka, jego indywidualne możliwości rozwojowe. Lalka bobas będzie już odpowiednia dla trzylatka. Za pomocą takiej zabawki dziecko może rozwijać swoją kreatywność i poczucie estetyki. Lalki pomagają też nauczyć się zabawy w grupie, stymulują rozwój mowy. Potrafią zająć dziecko na długi czas, dzięki czemu rodzice mają go więcej dla siebie.

Comments are closed.