Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Czy warto zainwestować w puzzle piankowe?

Paromiesięczne dziecko jest już bardziej ciekawe świata, zaczyna eksplorować otoczenie, pozostaje aktywne przez dłuższy czas w ciągu doby. Próby pełzania i raczkowania to doskonały czas na zakup puzzli piankowych, z których układa się matę zapewniając komfort termiczny i zwiększając bezpieczeństwo. Mata piankowa to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż miękki dywan, kołdra czy kocyk. Nie ma sensu zwlekać z jej zakupem, przyda się już tak naprawdę w przypadku noworodka. Kolorowe i wzorzyste puzzle przyciągną wzrok maluszka.

Co warto wiedzieć o puzzlach piankowych?

Puzzle piankowe z tantis cieszą się rosnącą popularnością wśród rodziców, którzy bardzo chętnie kupują je swoim maluszkom. Najczęściej wybór pada na maty wykonane z pianki EVA, chociaż opcji do wyboru jest więcej. W zależności od składu pianki, puzzle będą bardziej miękkie lub twardsze. Każdego z pewnością interesuje kwestia bezpieczeństwa, ale nie ma się czego obawiać, materiał ten jest nieszkodliwy, nie zawiera żadnych toksycznych substancji w swoim składzie. Z puzzli można ułożyć różne konstrukcje w wersji zarówno poziomej, jak i pionowej. Najczęściej tworzy się z nich matę na podłogę, ale wielu rodziców wykorzystuje je do zabezpieczenia ścian w miejscu zabawy dziecka. Zaletą puzzli piankowych jest to, że nie ma problemu utrzymaniem ich w czystości.

Zapewnienie higieny to w przypadku małego dziecka kwestia priorytetowa. Jeśli pojawią się jakieś zabrudzenia na puzzlach, to wystarczy przemyć je wilgotną ścierką lub gąbką i po kłopocie. Mata piankowa to uniwersalne rozwiązanie, można ją położyć na praktycznie dowolnej powierzchni: drewnie, panelach, wykładzinie. Pianka zapewnia izolację termiczną, komfort użytkowania, chroni przed urazami. Zawsze można też dokupić kolejne puzzle, aby zwiększyć całkowitą powierzchnię maty, gdy tylko pojawi się taka potrzeba. Nie brakuje puzzli z ciekawymi nadrukami, przykładowo w kształcie zwierząt, owoców czy nawet liter. Mata piankowa może wobec tego nie tylko wzbudzać zainteresowanie, ale też edukować, wpływać korzystnie na koordynację wzrokowo-ruchową.

Comments are closed.