Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Gry edukacyjne dla 6 latka – czas wolny

Dość wielu z nas wie o tym, że gry, czyli też i te gry edukacyjne dla sześciolatka są ciekawą opcją na czas wolny. Mowa tu o tym, że tego typu gry to często ta rywalizacja kilku osób i co równie istotne pewnego typu zadania logiczne, które można śmiało zaliczyć do tych ciekawych. Pewna część z tych zadań może dotyczyć choćby odnalezienia jakiegoś wybitnie ciekawego przedmiotu w domu. Takiego jak kalkulator. Rzecz jasna tu nie chodzi o to, by użyć tego przedmiotu, bo to nie zawsze jest koniecznością, ale w tego typu grach jest jakaś seria zadań, a po nich pojawia się coś takiego jak nagroda, która zazwyczaj jest symboliczną, czyli w tego typu przypadkach to gra nadaje graczowi jakąś rangę i może być ona tą najlepszą jeśli chodzi o wszystkich grających w daną grę.

Czy rywalizacja jest taka ważna?

W grach edukacyjnych dla sześciolatków bardzo często ważny jest ten element rywalizacji, bo to właśnie dzięki niemu dzieci zdobywają umiejętności, pogłębia się ich wiedza i rośnie inteligencja. Istotnym może być też i to, że tego typu frajdę powinny dawać nam te gry planszowe, bo takowe są zdrowszymi dla wzroku wielu z nas i co równie istotne nie muszą być one gorszymi od gier komputerowych, bo w tym konkretnym przypadku także jest to ryzyko połączone z nagrodą, choć najistotniejsze jest to, że do takiej gry można powracać dosłownie co dzień. Takie powracanie jest ważnym, bo elementy gry, na których to jeden z sześciolatków poległ po kilku dniach mogą już nie sprawiać temu dziecku nawet tych najmniejszych problemów. Jednym słowem w tego typu przypadkach ta frajda uczy i to nawet bardzo, choć rywalizacja to nie tylko te stałe elementy gry, bo w jej przypadku to inne dzieci stanowią tę istotną zmienną. Mowa tu konkretnie o tym, że każde dziecko wypracowuje tę nieco inną strategię jeśli chodzi o granie i w tym tkwi ten bardzo duży plus, bo pewna część dzieci tak jakby po części oszukuje, a inne sięgają po książki naukowe, po to, by lepiej zrozumieć definicje pewnych słów i by częściej wygrywać w konkretnej grze edukacyjnej.

gry edukacyjne dla 6 latka

Psychologowie i ich podejście

Wiadomo nie od dziś, że ciekawe gry edukacyjne dla sześciolatków to te połączone z rywalizacją i z rosnącym poziomem wiedzy pewnych dzieci. Mowa tu o tym, że dobra gra edukacyjna musi skłaniać dzieci i do grania i do tego uczenia się nowych pojęć. Psychologowie tworzący zespół tworzący tego typu grę muszą natomiast ustalić to, w jaki sposób gra musi inspirować do tego sięgania po podręcznik i uczenia się znaczeń słów. Najistotniejszym jest tu to, że takie uczenie się do tego, by stać się lepszym w jakiejś grze, musi być opcją dość przyjemną, czyli dziecko musi chcieć się nauczyć konkretnych pojęć, po to by zaszokować inne dzieci i by wygrać taką dość złożoną rywalizację. Pozornie skłonienie dziecka do nauki wydaje się być opcją dość trudną, ale psychologowie doświadczeni w pracy z małymi dziećmi mają na to swoje sprawdzone patenty, które są modyfikowanymi i nawet dodawanymi do gier edukacyjnych.

Pionki i zagadki

Gra edukacyjna dla 6 latka może być powiązana z planszą, z kośćmi do gry, z polami i z zagadkami, które trzeba rozwiązać, po to by pionek pokonał konkretną liczbę pól. Bycie najlepszym w grze tego rodzaju dla niektórych oznacza to przejrzenie kart z pytaniami i nauczeniem się odpowiedzi na pamięć. Rywalizacja takowa rzecz jasna nie jest prostą i co równie istotne nauczenie się definicji często trwa, choć w przypadku gier tej klasy tylko nieliczne z nich są bardziej zawiłymi. Dlatego też da się odpowiadać tylko w oparciu o własną intuicję.

Comments are closed.