Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Gry logopedyczne i świat popularnych animacji dla dzieci

Psychologowie, którzy na stałe zajmują się dziećmi doskonale wiedzą o tym, że świat powiązany z bajkami jest dla nich bardzo ważnym, bo chcą mieć bluzki z tymi nadrukami. One rzecz jasna przedstawiają te bajkowe postaci, które w danym czasie są wybitnie popularnymi. Połączenie tych postaci z grą logopedyczną to rzecz jasna wyzwanie dla twórców gier, bo do postaci animowanej prawa może mieć tylko ta jedna wytwórnia filmowa. W tym tkwi spory problem, ale tworzenie gier logopedycznych to nie tylko utrudnienia, ale też i coś na kształt misji. Dlatego też można oczarować wytwórnię filmów animowanych i jej animatorów koncepcją takiej bardzo atrakcyjnej gry logopedycznej. Mowa tu rzecz jasna o nawiązaniu współpracy między wytwórnią filmów animowanych, a producentem takich gier i nie chodzi tu tylko o zysk, ale też o stworzenie produktu, który pomaga czterolatkom i na dokładkę daje frajdę.

Czy postać animowana faktycznie wpływa na atrakcyjność?

Postać animowana faktycznie wpłynie na atrakcyjność gry logopedycznej. Prawdę tę rozumieją i logopedzi i psychologowie, ale do stworzenia gry potrzeba nie tylko logopedy. Przyda się też psycholog na stałe pracujący z dziećmi, które mają te cztery lub pięć lat. Taka osoba doskonale wie o tym, co dokładnie się podoba dzieciom i co sprawia im tę największą nudę. Dlatego też propozycjom takiej osoby warto poświęcić więcej uwagi. Przydają się także animatorzy, którzy potrafią danej grze nadać tę pociągającą grafikę, a o to rzecz jasna nie łatwo. Aktor użyczający głosu i wymawiający swoje kwestie poprawnie też jest niezbędny, a do tego ekspert od dźwięku, czyli ktoś kto odpowiednio połączy dźwięki z obrazami w danej grze komputerowej. Taka gra musi się też doczekać tej wersji na smartfon lub na tablet, a nawet wersji planszowej połączonej choćby z taką gadającą figurką, która inspiruje dzieci do tego by doskonaliły swoją mowę i to z dnia na dzień.

Czy psycholog odgrywa tu kluczową rolę?

Tworzenie wybitnie atrakcyjnej gry logopedycznej to zbiorowy wysiłek logopedów, psychologów czynnych zawodowo, animatorów i ekspertów od dźwięku. Psycholog w takim zespole chyba najlepiej rozumie koncepcję dziecięcej nudy, ale ekspert od grafiki także może mieć o tym znaczne pojęcie, bo taki ekspert także może być ojcem, który gra z własnym dzieckiem w gry logopedyczne. Jednym słowem w wielu procentach przypadków te osobiste doświadczenia pewnych specjalistów wpływają na ten ostateczny wygląd gry logopedycznej. Jakaś ciekawa część gry, czyli jakieś zadanie powiązane z rywalizacją pięciolatków może być pomysłem animatora, który rozwinął psycholog pracujący z pięciolatkami od poniedziałku do piątku. Dlatego taki zespół tworzący grę logopedyczną ma kluczowe znaczenie, bo to wielu wykształconych ludzi, którzy tylko ze względu na to, że są inteligentnymi, wpadają na ciekawe pomysły, które są nieco modyfikowanymi, zanim stają się atrakcyjnym elementem gry logopedycznej.

Zalety zespołu.

Jeśli chodzi o tworzenie gry logopedycznej to nigdy nie wiadomo kto i kiedy dokładnie wpadnie na ciekawy pomysł. Raz wpadnie na takowy psycholog, a innym razem logopeda, który do pewnego stopnia zna psychologię. Taki pomysł dotyczący istotnego elementu gry musi zostać oszlifowany, czyli ta dyskusja dotyczy konkretnej zmiany, musi mieć miejsce. Ważnym jest też i to, że nie każdy pomysł psychologa dotyczący modyfikacji prototypu gry logopedycznej musi być trafionym, choć psycholog sugerujący grupę testową zazwyczaj trafia. Mowa tu o tym, że grupa testowa składająca się z dzieci musi ocenić grę, a ta ocena musi zostać uwzględnioną podczas modyfikowania konkretnego prototypu gry.

Comments are closed.