Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Co dać dziecku jako pamiątkę pierwszej komunii świętej?

Komunia święta to jedno z wydarzeń, które pozostają w pamięci aż do końca życia. Warto więc zadbać, by odpowiednio przygotować dziecko do tego sakramentu i sprawić, by wszytko w tym dniu było wyjątkowe. Oprócz odpowiedniego stroju i akcesoriów, niezwykle ważnym elementem tej uroczystości są pamiątki komunijne. Jakie pamiątki można znaleźć na rynku i gdzie je zakupić na komunię w UK?

Jaką pamiątkę dać dziecku w dniu komunii

Tradycyjnie dwie pamiątki z sakramentu komunii świętej są wręczane każdemu młodemu katolikowi. Pierwszym z nich jest Biblia. Pismo Święte to księga, która jeszcze nie raz przyda się podczas nabożeństw kościelnych, odmawiania modlitw w domu i odczytywaniu fragmentów Starego i Nowego Testamentu na ważnych uroczystościach, takich jak choćby Wielkanoc. Warto więc zaopatrzyć dziecko w jeden egzemplarz już na wczesnym etapie życia. Drugim ze standardowo wręczanych dziecku pamiątek komunijnych jest srebrny medalik zawieszony na łańcuszku wykonanym z tego samego metalu. Na medaliku zamieszczony jest wizerunek Jezusa, Matki Boskiej lub postacie świętych.

Gdzie można zaopatrzyć się w pamiątki i inne przedmioty na komunię w UK?

By zakupić wcześniej wspomniane artykuły, warto przyjrzeć się ofercie sklepów komunijnych w UK. Szeroka gama dostępnych w nich produktów sprawi, że każdy znajdzie w nich pamiątki odpowiednie dla swojego dziecka, jak również inne artykuły niezbędne podczas uroczystości komunii świętej. Oprócz pamiątek można w nich zakupić również ubrania komunijne, obuwie, wianki komunijne, czy świece i kokardy.

Comments are closed.