Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Czy wiesz, jak ułożyć kostkę Rubika?

Kostka Rubika 3×3 jest jedną z najpopularniejszych zabawek, która nie tylko dostarcza wartościowej rozrywki, ale też rozwija wyobraźnię przestrzenną i ćwiczy zdolności manualne. Samodzielne ułożenie jej nie jest jednak rzeczą łatwą. Mnogość kombinacji, jakie mogą na niej wystąpić, niedoświadczone osoby przyprawia o ból głowy. Rozwiązanie tej łamigłówki nie stanowi jednak problemu, gdy pozna się odpowiedni zestaw ruchów, których wykonanie gwarantuje osiągnięcie sukcesu.

Jak ułożyć kostkę Rubika 3×3

Najpopularniejszy wariant tej zabawki jest kostką składającą się z sześciu ścian. Na każdej z nich znajduje się dziewięć pól pomalowanych łącznie na sześć różnych kolorów. Zadaniem gracza jest takie manipulowanie kostką, by wszystkie ścianki były pokryte płytkami o tylko jednym kolorze. By tego dokonać należy znać właściwy zestaw ruchów. Zaczyna się zawsze od ułożenia krzyża w jednym z kolorów na dowolnej ze ścianek. Następnie dąży się do stanu, w którym odpowiednie narożniki kostki są pokryte właściwymi kolorami. Szczegółowe instrukcje przedstawiające proces układania bez problemu można znaleźć w internecie, zarówno pod postacią filmów, jak i artykułów z obrazkami. Dzięki temu w domowym zaciszu można nauczyć się układać kostkę Rubika 3×3.

A gdzie ją kupić?

Kupno tej łamigłówki nie powinno stanowić w dzisiejszych czasach najmniejszego problemu. Jako że jej układanie jest obecnie bardzo znaną zabawą, można ją zakupić w najróżniejszych wariantach i kształtach. Produkt w swej klasycznej, podstawowej wersji można znaleźć zarówno w sklepach wielkopowierzchniowych, chińskich centrach handlowych, a nawet w księgarniach. W ostateczności, zabawkę zawsze można zakupić również w internecie.

Comments are closed.