Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Rozwijające, dziecięce zabawki

Spośród dziecięcych zabawek sporą popularnością cieszą się roboty edukacyjne. Zapewniają dzieciom świetną zabawę, a jednocześnie uczą i rozwijają wiele ich cennych umiejętności. Zabawa robotami może przerodzić się w poważne zainteresowanie robotyką i programowaniem, z pewnością zaprocentuje w szkole podczas nauki przedmiotów ścisłych.

Roboty dla dzieci

Interaktywne i ciekawe zabawki, jakimi są roboty dla dzieci z ZabawkiiSzkoła mają różne kształty i pełnią różne funkcje. Mogą przypominać zwierzęta jak na przykład pszczoły, pandy, dinozaury, pająki czy węże. Także maszyny, pojazdy kosmiczne czy człekokształtne konstrukcje. Większość z tych zabawek posiada własne aplikacje i specjalne programy, dzięki którym można zaprogramować trasy ich przemieszczania się, przenoszenie przedmiotów lub omijanie różnych przeszkód. Jedną z ciekawych funkcji robotów dla dzieci jest między innymi nauka języków obcych. Gama zastosowań tych urządzeń jest dość spora. Każde dziecko z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie.

Świetne zabawki dla każdego dziecka

Niezależnie od swych zainteresowań wszystkie dzieci chętnie poznają świat robotów i programowania. Każde z nich chętnie zbuduje i zaprogramuje robota, który wydaje dźwięki, porusza się, świeci, śpiewa czyli odzwierciedla dziecięce zainteresowania. Świetną zabawą jest już samo składanie robotów dla dzieci, które mogą przybierać kształty futurystycznych pojazdów, maszyn i człekokształtnych postaci. Jest to rewelacyjna zabawa nie tylko dla jednego dziecka.

Zabawki adekwatne do dziecięcego wieku

Na opakowaniu każdego robota dla dzieci producent podaje kilka informacji. Dotyczą one przede wszystkim wieku dziecka, dla którego robot jest przeznaczony i sposobu jego użytkowania. Tych wskazań należy przestrzegać. Zabawę robotem trzeba dobrać do dziecięcych umiejętności. Zbyt trudne w obsłudze roboty z małymi elementami mogą być wręcz niebezpieczne dla malucha, a na pewno szybko go znudzą. Podobnie ze starszymi dziećmi. Proste modele robotów bez możliwości programowania, znudzą ich i niczego ich nie nauczą.

Comments are closed.