Zawieszki do smoczka – dlaczego warto ich używać?

Smoczek to uniwersalny uspokajacz każdego maluszka i z tego dobrodziejstwa korzysta prawie każda mama. Co się jednak stanie, gdy smoczek nagle zniknie? Każdy rodzic dobrze wie, że nie są to przyjemne sytuacje i wcale nie jest łatwo wytłumaczyć dziecku, co się z nim stało. Zdecydowanie lepiej dmuchać na zimne i zainwestować w zawieszki do smoczka.

Praktyczna zawieszka do smoczka

Jak działa ten prosty gadżet? – Oczywiście skutecznie pilnuje smoczka, dzięki czemu drobne rączki nie odrzucą go przypadkiem z wózka w czasie spaceru, ponieważ jest on po prostu przyczepiony, np. do dziecięcego ubranka. Najczęściej zawieszka posiada dwa mechanizmy do zamocowania, dzięki czemu z jednej strony można przyczepić smoczek, a drugą końcówkę w dowolne miejsce. Już samo założenie zawieszki do tego popularnego niemowlęcego akcesorium powoduje, że również znacznie łatwiej smoczek odnaleźć, gdy przypadkiem gdzieś się zawieruszy.

Uniwersalna i praktyczna konstrukcja sprawia, że maluch nie ma możliwości, aby smoczek samodzielnie odpiąć. Poza tym zawieszki do smoczka ze sklepu MrBobas zostały tak wykonane, aby były w pełni bezpieczne, a także stanowiły ciekawą ozdobę, którą można dopasować stylistycznie do innych dziecięcych gadżetów. W zależności od preferencji mogą one mieć bardzo różny kształt, często są również na tyle ciekawe, że przykuwają uwagę dziecka.

Bezpieczne i ciekawe ozdoby

Oprócz praktycznych funkcji, jakie posiadają zawieszki, mogą być one także wyjątkową ozdobą. Wykonane z prawdziwą precyzją, przybierają formę łańcuszka z zawieszonymi różnymi ozdobami, ale mogą również mieć dołączone ulubione pluszowe zwierzątko, np. rybkę czy kotka. Tym samym zawieszka staje się również bezpieczną zabawką.

Są one wykonane z całkowicie bezpiecznych i często naturalnych materiałów, np. organicznej bawełny lub silikonu. Pozbawione szkodliwych komponentów czy ostrych dodatków, mogą stać się także ulubioną przytulanką, a nawet gryzakiem. Trzeba tylko wybrać zawieszkę do smoczka wykonaną z odpowiednich materiałów.

Różnorodność kształtów i kolorów

Są one dostępne w bardzo różnych wariantach kolorystycznych, a także wykonane są z różnorodnych materiałów. Dzięki temu łatwo je dopasować do innych dziecięcych akcesoriów, np. wózka, torby, kocyka czy ubranka. Można także wybrać dwie takie same zawieszki, np. zarówno do smoczka, jak i gryzaka. Piękne i między innymi ręcznie wykonane tego rodzaju gadżety, mogą być również używane jako wyjątkowe dodatki do plecaka czy torby, gdy już dziecko przestanie używać smoczka. Dzięki temu są jeszcze bardziej uniwersalne.