Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Figurki zwierząt dla dzieci – jak je wybierać?

Figurki dla zwierząt należą do klasyki zabawek, a współcześnie występują one w olbrzymiej ilości wariantów, będąc wykonanymi z rozmaitych materiałów. Kupując więc figurki dla swoich lub czyichś dzieci, ciężko jest czasem dokonać wyboru. Co zrobić, by był on właściwy?

Figurki zwierząt – doppasowanie do wieku i etapu rozwoju dziecka

Figurki zwierząt na zabawkiiszkola.pl występują w dość sporej różnorodności i są takie, które przeznaczone są dla dzieci najmłodszych, jak i takie, które nadają się dla dzieci starszych.

Kupując więc figurki zwierząt, powinno się więc wziąć pod uwagę wiek dziecka. Figurki dla dzieci młodszych wykonane są najczęściej z lekkich tworzyw sztucznych, by dziecko nie mogło ich potłuc lub połamać, a także by w razie rzucania nie powstały uszkodzenia i by nikomu nie stała się krzywda, będąc też odpowiednio dużymi, tak by dziecko nie mogło ich przypadkowo bądź celowo połknąć.

Dla dzieci starszych i bardziej ostrożnych figurki zwierząt mogą być mniejsze, a wykonane mogą być też z rozmaitych materiałów. Dzieci starsze preferują też o wiele bardziej realistyczne figurki, traktując je raczej jako kolekcję i domowe eksponaty muzealne, niż zabawki.

Cenne dodatki

Figurki zwierząt są tylko jednym z elementów edukującym dzieci o ich świecie. Zabawkom tym powinny towarzyszyć też rozmaite materiały edukacyjne dotyczące zwierząt, takie jak książki, co dotyczy zwłaszcza starszych dzieci, które – w przeciwieństwie do tych młodszych – wiedzę lubią pozyskiwać na własną rękę, gdyż umieją już czytać i dążą często do usamodzielnienia się w zdobywaniu informacji.

Dlatego tez dobrym pomysłem jest kupowanie zestawu składającego się z figurek i książek lub kupowanie figurek na jedną okazję, a książek na inną, stosunkowo bliską.

Figurki zwierząt to także idealny pomysł w przypadku odwiedzin znajomych i jednoczesnego braku pomysłu na prezent dla ich dzieci – figurki przedstawiające świat zwierząt są podarkiem uniwersalnym, z którego ucieszy się każde dziecko i który jest jednocześnie neutralny i na pewno będzie dobrze odebrany także przez rodziców obdarowanych pociech.

Comments are closed.