Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Niezawodne markery artystyczne – jakie są kluczowe parametry?

Producenci oferują bardzo wiele markerów artystycznych, dlatego też osoby początkujące mogą mieć duży problem odwiedzają sklep z artykułami plastycznymi. Dzięki niniejszemu artykułowi dowiedzą się Państwo, które parametry odgrywają kluczową rolę i na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Jakie markery artystyczne wybrać?

Dla wielu osób największą zaletą markerów olejowych jest to że nie zasychają i mogą pochwalić się bardzo dużą wydajnością. Aby wybrać dobry marker artystyczny warto zwrócić uwagę na kształt obudowy. Producenci oferują markery w obudowach o różnej grubości. Dla małych dzieci nie są dobrym wyborem markery z grubą obudową, które niestety nie leżą swobodnie w dłoni. Bardzo ważnym parametrem jest także trwałość samej końcówki. W tańszych markerach może pozostać bardzo dużo tuszu, ale niestety nie da się go wykorzystać w 100%. Wynika to w dużej mierze z tego, że końcówka ulega postrzępieniu. Aby uniknąć tego problemu warto postawić na oryginalne markery od renomowanych producentów, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów.

Wielkość końcówki

Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że ogromną rolę odgrywa wielkość końcówki. Parametr ten ma olbrzymi wpływ przede wszystkim na ślad markera. Większość producentów na szczęście oznacza markery (np. S, M, L), dzięki czemu bardzo łatwo jest porównać poszczególne modele. Niektórzy producenci mogą podawać wielkość końcówki w milimetrach.

Na jaki papier postawić?

Wybranie porządnych markerów artystycznych to dopiero połowa drogi do sukcesu. Bardzo ważne jest także to, aby postawić również na odpowiedni papier, który ogrywa ważną rolę. Tusz z markerów bardzo szybko wsiąka w papier, dlatego też uważać należy na przykład na popularny papier akwarelowy. Wielu renomowanych producentów oferuje specjalne papiery do markerów, dlatego też warto na poważnie rozważyć ich zakup. Papiery tego typu nie tylko chronią przed przesiąkaniem tuszu, ale również kolory zdecydowanie lepiej się na nich mieszają. Markery artystyczne bardzo dobrze prezentują się również na brystolach albo zwykłych blokach technicznych.

Comments are closed.