Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Co zrobić gdy dziecko nie chce mówić po polsku?

Emigracja lata temu wydawała się być podróżą do raju. Polacy szturmem ruszyli za granicę, w poszukiwaniu lepszego życia, na przykład w Anglii. W tym momencie obserwuje się kolejne pokolenie emigrantów, które urodziło się już na obczyźnie.

Bardzo wiele osób martwi się sytuacja, w której maluch nie chce mówić po polsku lub jako pierwszy język wybiera angielski. Starają się robić wszystko, by temu zapobiec – niekiedy nawet zakazują odzywać się dziecku w domu w innym języku niż polski. Istnieją jednak zdecydowanie lepsze rozwiązania na zachęcanie do nauki języka ojczystego – edukacyjne zabawki dla dzieci, książeczki po polsku czy oglądanie bajek w ojczystym, języku.

Gdzie kupić pomocne narzędzia do nauczania domowego?

O ile filmy czy bajki w języku polskim znajdzie się ogólnodostępne na platformach video w Internecie, o tyle znacznie ciężej o polskie książeczki czy polskie zabawki UK (tu kupisz) posiada oczywiście tak wysoki odsetek Polaków, że owszem, powstają sklepy stricte poświęcone tej narodowości – jednak w głównej mierze są to nadal sklepy spożywcze, nie oferujące przykładowo zabawek dla dzieci.

polskie zabawki uk

Ile czasu poświęcać dziennie na naukę polskiego?

Wielu rodziców zastanawia się również, ile czasu przeznaczać każdego dnia na poszerzanie polskiego słownictwa u swojego malucha. Prawda jest taka, że jeśli w domu używa się ojczystej mowy, to dziecko uczy się czegoś nowego cały czas. Kolejną formą przyswajania słówek jest na przykład słuchanie piosenek z polskich zabawek UK oferuje również niedzielne szkółki, do których warto posłać dziecko – by uczyło się historii naszego raju.

Comments are closed.