Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Pajacyki dla niemowlaka – jak dobrać rozmiar?

Pajacyki dla niemowlaka są jednym z najbardziej podstawowych rodzajów odzieży, jaką noszą dzieci. Odpowiednie dopasowanie rozmiaru może być jednak nieco skomplikowane, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że niemalże każda firma ma nieco inne oznaczenie rozmiarówki. Jak wybrać rozmiar?

Oznaczenia na odzieży

Bawełniane pajace niemowlęce mają na metkach oznaczenia zbliżone do tych, które znajdują się na odzieży dla dorosłych – z tym, że wyrażone w centymetrach. I tak, na przykład, rozmiar 56 jest przeznaczony dla najmłodszych dzieci o średniej długości ciała około 56 cm. Wartości te jednak są przybliżone bowiem ostateczny rozmiar jest uzależniony od budowy ciała dziecka.

Oczywiście, w momencie kompletowania wyprawki przed porodem jest to niemożliwe, jednak gdy malec jest już na świecie – warto po prostu przykładać pajacyki do dziecka. W ten sposób można upewnić się, czy dany rozmiar jest odpowiedni.

Niestety, choć teoretycznie oznaczenia na ubrankach powinny odpowiadać rzeczywistym wymiarom dziecka – w praktyce okazuje się, że niejeden noworodek o teoretycznej długości ciała około 54 cm nie mieści się w rozmiar 56, a inny – tonie w nim.

Dlatego też, należy starać się dobierać odzież pod konkretne dziecko – tak, by uniknąć niepotrzebnych kłopotów związanych z wydawaniem za małych, nienoszonych ubranek lub przechowywaniem tych zbyt dużych, które muszą poczekać na okazję do ich założenia w późniejszym czasie.

Zbliżona długość ciała dziecka

Innym rozwiązaniem, umożliwiającym dokonanie zakupu bez obecności dziecka – jest zmierzenie go. W ten sposób możemy miarką sprawdzić już w sklepie, czy konkretny rozmiar będzie dostosowany do potrzeb dziecka.

Później, gdy nieco zna się już rozmiarówkę każdej z firm, wybory są łatwiejsze: rodzic orientuje się bowiem, czy w konkretnej marce ubranka są nieco większe, mniejsze czy standardowe. To początkowe zakupy dla niemowlęcia wymagają wcześniejszego przygotowania lub liczenia się z tym, że ubranko będzie musiało poczekać, aż dziecko do niego dorośnie.

Pajacyki dla niemowlaka zamówisz tu

Comments are closed.