Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Drewniane zabawki dla dzieci

Decydując się na zakup nowej zabawki, warto zastanowić się nad jej praktycznością i możliwościami, jakie stwarza dla dziecka. Najczęstszym i najbardziej trafionym prezentem są wszelkiego rodzaju drewniane zabawki. Przedmioty te doskonale rozwijają małe mięśnie dziecka oraz przyczyniają się do rozwoju koordynacji pomiędzy dotykiem a wzrokiem. Ważnym aspektem przy takich puzzlach jest także umiejętność skupienia się przez malucha, ćwiczenie pamięci oraz umiejętność logicznego myślenia. Dzięki stosowaniu drewnianych zabawek możemy nauczyć dziecko dokonywania samodzielnej oceny sytuacji i rozwiązania problemu, jakim niewątpliwie będzie na początku dopasowanie odpowiedniego kształtu do otworu.

Jakie układanki drewniane będą najlepsze?

Pierwszym ważnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę przy zakupie drewnianych klocków czy puzzli to jakiego są rozmiaru. Mniejsze elementy będą odpowiednie tylko dla starszych dzieci, natomiast dla młodszych należy wybierać te posiadające mniejszą ilość dużych części. W prawidłowym dobrze zabawki pomocne są również oznaczenia na opakowaniu- producent ma obowiązek zamieścić tam informację o wieku dziecka, dla którego zabawka jest dedykowana. Niemniej jednak nie należy skupiać się tylko na tej informacji, ponieważ dzieci rozwijają się w różnym tempie. Jeżeli widzimy, że nasz maluch radzi sobie z dużymi elementami bez problemu, to śmiało możemy zakupić układanki drewniane (kliknij) z nieco mniejszymi puzzlami. Kolejna ważna sprawa to kolorystyka, w jakiej utrzymana jest zabawka. Zdecydowanie łatwiej będzie dziecku układać klocki w zróżnicowanych i intensywnych kolorach niż te w spokojnych barwach.

Dlaczego drewno?

Drewniane zabawki są przede wszystkim cenione za wytrzymałość, trwałość i bezpieczeństwo w użytkowaniu. Kolejnym ważnym atutem tego materiału jest ekologia. Kupując drewniane zabawki wspieramy środowisko. Ponadczasowość drewnianych zabawek i ogromna oferta wzorów to kolejne z ich zalet.

Comments are closed.