Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Puzzle edukacyjne – dlaczego warto?

Dzieci w początkowym okresie swojego życia opanowują szereg umiejętności, które przydadzą im się później – w szkole i w dorosłości. Na początku, maluchy opanowują głównie swoją motorykę, a gdy chodzenie, bieganie i skakanie przestaje być problemem – przechodzą do innych umiejętności. Wówczas doskonale sprawdzą się różnego rodzaju puzzle edukacyjne.

Jakie korzyści niosą puzzle?

Przede wszystkim – pokazują konsekwencję. Źle dopasowany element, choć teoretycznie (w opinii dziecka), wygląda dobrze – w rzeczywistości nie pasuje do całości. Dziecko szybko zaczyna zauważać, że błędne wybory oznaczają nieudaną układankę.

Niektóre rodzaje puzzli edukacyjnych nie przyjmują klasycznej formy obrazka podzielonego na mniejsze części. Często, są to również prostokątne plansze, na których trzeba dopasować puzzel do obrazka pod spodem. W ten sposób dziecko uczy się rozróżniać obiekty i przedmioty.

Jak wybrać odpowiednie puzzle dla malucha?

Najbezpieczniej jest podążać za jego zainteresowaniami. Nie można liczyć, że dziecko, które interesuje się autami – z entuzjazmem przyjmie puzzle z wizerunkami kotków i odwrotnie. Dlatego też zastanów się, jakie obiekty wywołują największy entuzjazm u malucha i takie właśnie wybierz puzzle.

W ten sposób możesz mieć pewność, że dziecko z chęcią podejmie zabawę i spędzi przyjemnie, a przy tym pożytecznie czas. Pamiętaj również, że puzzle edukacyjne (https://www.eduksiegarnia.pl/domina-puzzle) nie są zabawką, którą malec pobawi się sam: wsparcie dorosłego jest niezbędne dla uzyskania najlepszych efektów, a także w celu uniknięcia zniechęcenia.

Comments are closed.