Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Najpopularniejsze programy edukacyjne

Ostatnie tygodnie pokazały, że edukacja domowa może istnieć oraz się sprawdzać w wielu przypadkach. Równie istotne okazało się, że rodzice zaczęli poznawać urządzenia oraz systemy, które mogą wspomagać rozwój naukowy ich dzieci. Pewną cześć wskazali nauczyciele, a inną wymieniali się sami rodzice, którzy musieli zająć czymś pociechy w czasie pracy zdalnej. Wiele systemów otworzyło dostęp obniżając cenę lub stając się bezpłatnymi.

Czego mogą uczyć programy edukacyjne?

Multimedialne programy edukacyjne dla dzieci, są aktualnie dostępne dla wszystkich dyscyplin szkolnych. Poza programami do nauki matematyki czy biologii można znaleźć szeroką bazę programów edukacyjnych dla dzieci, dopasowaną do zainteresowań poza szkolnych. Istnieją programy uczące programowania, pozwalające na rozwój językowy, dotyczące muzyki czy gry na konkretnym instrumencie. Istnieją aplikacje, które umiejętnie zastosowane wspomogą treningi małego sportowca czy mapy nieba, które zaciekawią niejedno dziecko astronomią. Przy odrobinie chęci znajdzie się także system dopasowany do wieku dziecka, z atrakcyjną grafiką i łatwą obsługą.

Jak odnaleźć odpowiedni program?

Pamiętać należy, że pokolenie dzieci, dużo szybciej uczy się nowych multimedialnych rozwiązań – mają z nimi kontakt od urodzenia. Programy edukacyjne dla dzieci często są polecane przez nauczycieli, lub przez innych rodziców. Należy jednak pamiętać, że programy tego typu mają wspomagać rozwój, a nie zastępować kontakt z rodzicem, rodzeństwem czy nauczycielem.

Comments are closed.