Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Odpowiednie książki dla dzieci

Życie poza granicami kraju utrudnia dostęp do literatury polskojęzycznej. Niemniej jednak w dobie postępu technologicznego nabycie pozycji książkowych w rodzimym języku jest możliwe niemalże w każdym miejscu na świcie. Oczywiście dotyczy to również Wielkiej Brytanii.

Dostęp do książek

Ten stosunkowo łatwy dostęp do pozycji książkowych w języku polskim w Wielkiej Brytanii powinien być doskonałą zachętą do wspierania nauki ojczystego języka u dzieci mieszkających poza granicami kraju. Obecnie bez większych problemów korzystając z polskich księgarni na wyspach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych nabyć można różnego rodzaju książki dla dzieci.

książeczki dla dzieci

Obdarowywanie nimi dzieci jest niezbędne, jeżeli te mają w przyszłości władać dwoma językami tj. językiem polskim i angielskim. Niestety mimo setek tysięcy Polaków mieszkających na terenie Zjednoczonego Królestwa nie wszystkie dzieci mają możliwość uczęszczania do polskiej szkoły, czy też regularnego ćwiczenia ojczystego języka. Tę lukę zastąpić mogą książeczki dla dzieci z księgarni internetowej Rewolucja.

Podstawy są najważniejsze

Nabywając książki dla dzieci możemy dać dziecku podstawy, które wspomogą rozwój nauki języka w kolejnych latach życia. Jeżeli dziecko odpowiednio wcześnie pozna podstawy języka literackiego w przyszłości będzie ono czytało książki po polsku. Co ważne dziecko nie będzie traktować polskich pozycji książkowych jako element edukacji, tylko jako pasję, tak samo, jak czytanie traktują dorośli.

Comments are closed.