Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Dla kogo gryzaki logopedyczne?

Gryzak logopedyczny znany jest dobrze wszystkim osobom, które posiadają dzieci. To niezwykle przydatny gadżet służący rozwojowi narządu mowy oraz wszystkich funkcji związanych z gryzieniem.

Dla kogo gryzak logopedyczny?

Gryzaki logopedyczne dedykowane są wszystkim dzieciom, którym rosną zęby lub których rodzice lub też logopedzi zalecają specjalne ćwiczenia z wykorzystaniem tego gadżetu. Co więcej, gryzaki logopedyczne służą całej grupie pacjentów od tych z zespołem Downa, jak i wszystkich dzieci zdrowych, które potrzebują praktyki w rozwoju funkcji gryzienia i żucia. Ćwiczenia z gryzakiem logopedycznym pozwalają rozwijać się w żuchwie, która musi być stabilna do późniejszej pracy, a także ćwiczą język, jego ułożenie i zachowanie względem żuchwy. Dzieci, które cierpią na tak zwane seplenienie boczne ćwiczą na gryzakach, które dla nich są specjalnym gadżetem rehabilitacyjnym. Gryzaki są też niezastąpione w rehabilitacji pacjentów z porażeniem czterokończynowym, gdzie ich język potrzebuje specjalnych ćwiczeń, by przywrócić funkcje wydawania dźwięków, a później mowy. Warto też wspomnieć, że gryzaki stosowane są podczas rehabilitacji powypadkowej, gdzie uszkodzone zostały nie tylko narządy mowy, ale także szyja czy głowa.

Najpopularniejsza gryzaki logopedyczne

Na rynku dostępnych jest wiele różnych typów gryzaków logopedycznych, jednak wśród najpopularniejszych są gryzaki w całości wykonane z elastomeru o różnej elastyczności. Mają one różnego typu uchwyty lub występują w formie trójkąta lub litery y, a wśród nich znajdziemy też odmiany dla dzieci w różnym wieku oraz z różnymi problemami.

Comments are closed.