Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Zachęcamy dzieci do ruchu

Prawidłowy rozwój ciała, jak i psychiki dziecka jest niemożliwy bez aktywności fizycznej. Współcześnie pociechy muszą dokonać wyboru pomiędzy urządzeniami mobilnymi a codzienną aktywnością. Z tego względu obowiązkiem każdego rodzica jest skłonienie do tego dziecka.

Znaczenie aktywności w rozwoju psychofizycznym

Ludzki organizm jest zaprojektowany do ruchu. Jego brak, stagnacja w każdym wieku prowadzi do znaczącego pogorszenia wszystkich podstawowych funkcji organizmu. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku dzieci. Jeżeli więc rodzic pragnie zachęcić dziecko do aktywności, ale nie wie, jak zrobić to skutecznie pomocne mogą okazać się książki z zabawami ruchowymi. Tego rodzaju książki możemy odnaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

Zabawy dla najmłodszych

Najprostsze i najskuteczniejsze są zabawy ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz na wczesnym etapie edukacji szkolnej. W tym okresie dzieci, co naturalne dla człowieka rwą się do ruchu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać zabawy z dzieciństwa naszego i naszych rodziców. Oczywiście mowa m.in. o ciuciubabce, klasach, zabawie w babę jagę oraz wielu innych ciekawych zabawach.

Inną prostą i pełną śmiechu zabawą jest gra w wymyślone czynności w rytm dziecięcej muzyki. Możemy puścić utwór i podawać dzieciom polecenia. Może to być m.in. zbieranie wymyślonych gruszek z drzewa, łapanie wyimaginowanych biedronek, czy też zbieranie polnych kwiatków. Wszystkie z tych czynności sprawią, że dzieci będą podskakiwać, biegać i kucać.

Comments are closed.