Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Wyprawka dla noworodka

Noworodek po przyjściu na świat nie przestaje rosnąć, więc kupowanie góry ubranek w małym rozmiarze nie jest najlepszym pomysłem.

Zestaw dla niemowlaka

Ubranka niemowlęce powinny być przede wszystkim wygodne, uszyte z materiałów naturalnych, przeznaczone do prania w wysokich temperaturach, a także bez zbędnych koronek czy falbanek, które gdy się niewłaściwie podwiną mogą spowodować dyskomfort maluszka.

Przyszli rodzice nieraz zakupują większą ilość garderoby niemowlęcej, zupełnie pomijając fakt, że maluch bardzo szybko rośnie, i po pewnym czasie ta odzież stanie się na niego za mała. Dobrym rozwiązaniem jest ubieranie dziecka w ubranka po starszym braciszku lub siostrzyczce, ewentualnie innych starszych dzieciach dalszej rodziny.

Wyprawka dla maluszka

Wyprawka niemowlęca powinna zawierać najpotrzebniejsze rzeczy, a mianowicie:
– koszulki i kaftaniki wiązane bądź zapinane z przodu, ewentualnie 
wkładane przez głowę,
– pajacyki, czyli rodzaj cienkiego kombinezonu,
– z dwie, trzy sztuki body,
– śpiochy i pół-śpiochy,
– skarpetki,
– ciepły sweterek, spodenki i czapeczkę,
– czapeczki letnie,
– kombinezon w razie wyjścia na podwórko w porze jesiennej,
– ciepły kocyk.

Łóżeczko dziecka powinno być ustawione w miejscu dogodnym do podejścia z każdej lub przynajmniej z trzech stron, a pościel w łóżeczku powinna być uszyta z tkanin naturalnych.
Do noszenia dziecka przyda się rożek – rodzaj kwadratowej kołderki, którą można mocno otulić dziecko, zapewniając mu ciepło oraz poczucie bezpieczeństwa.

W zestawie dla niemowlaka nie może zabraknąć akcesoriów kosmetycznych typu: pieluszki jednorazowe i wielorazowe, chusteczki nawilżone, kremy, pudry, oliwkę, delikatne mydełka do kąpieli, a także miękki ręcznik kąpielowy z kapturkiem na główkę niemowlęcia – rzeczy te są konieczne do właściwej pielęgnacji delikatnej skóry niemowlęcia.

Jeżeli potrzebują Państwo więcej informacji na temat wyprawki dla noworodka to polecamy zajrzeć na stronę Trilli.pl

Comments are closed.