Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Dlaczego warto układać kostkę Rubika 4×4?

Jest wiele sposobów na dobrą zabawę i nie trzeba nawet sięgać po jakieś najnowsze gadżety. Rodzice mogą zapewnić swojemu dziecku wyśmienitą zabawę, nie nadwyrężając przy tym swojego budżetu. Przykładem jest chociażby kostka 4×4. Korzyści płynących z układania kostki Rubika jest wiele. Oprócz tego, że można miło spędzić wolny czas, to jeszcze poćwiczyć komórki mózgowe.

Dlaczego warto układać kostkę Rubika 4×4?

Kostka Rubika od lat cieszy się ogromną popularnością. Są nawet różnego typu zawody stricte związane z jak najszybszym ułożeniem jej i to w różnych konfiguracjach. Oczywiście nie trzeba być żadnym specjalistą od układania kostki Rubika, aby świetnie się bawić tym kolorowym gadżetem. Z całą pewnością warto po niego sięgnąć, gdyż płynie z tego wiele korzyści. Układanie kostki Rubika wpływa wszechstronnie na rozwój mózgu. Zostało to nawet udowodnione naukowo. Korzystny wpływ na rozwój cech psychomotorycznych obserwuje się zarówno wśród dzieci, jaki i dorosłych układających kostkę Rubika. Regularna zabawa tym gadżetem przyczynia się do poprawienia koncentracji, logicznego myślenia i spostrzegawczości oraz kształtuje wyobraźnię przestrzenną. W przypadku najmłodszych jest to sposób na ćwiczenie palców, nawet jeśli dziecko nie potrafi jeszcze pisać. Podczas zabawy tą kolorową kostką rozwijają się bowiem zdolności motoryczne palców, co jest świetnym przygotowaniem do nauki pisania. Kostka Rubika może służyć także jako element wspomagający podczas rehabilitacji w przypadku osób po urazach dłoni i palców.

Comments are closed.