Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Dlaczego blok techniczny jest bardziej przydatny niż blok rysunkowy?

Blok techniczny jest używany powszechnie tuż obok bloku rysunkowego. Czasem używa się ich nawet zamiennie. Jednak blok techniczny ze względu na swoje charakterystyczne cechy ma pewne przewagi użytkowe nad papierem do rysunków. Jakie to cechy?

Sztywne kartki

Sztywne kartki bloku technicznego nadają się do tworzenia dzieł przestrzennych. Ze zwykłego papieru można wycinać jedynie płaskie figury lub wykorzystywać je do rysowania. Blok techniczny można wykorzystać do klejenia sztywnych brył. Mogą one być wykorzystywane jako pomoc na lekcji, zabawka, czy po prostu ozdoba.

Daje większe możliwości

blok techniczny

Arkusze papieru technicznego mają bardziej uniwersalne zastosowania. Można używać je do drukowania wizytówek, ofert, eleganckich zaproszeń i kartek. Oczywiście, im lepszej jakości papier w bloku technicznym, tym lepiej będą się prezentowały gotowe wydruki. Co ważne, można użyć go też do przygotowywania kartek 3D. Ma to ścisły związek ze sztywnością papieru.

Kolory

Karki z bloku technicznego mają najczęściej bardziej wyraziste kolory niż te z bloku rysunkowego. Ma to związek z inną gramaturą papieru. Grubszy papier często można znaleźć też w wersji błyszczącej, brokatowej czy metalizowanej. Takie kartki mają dużo więcej zastosowań niż zwykły, tradycyjny blok rysunkowy. W związku z tym są chętnie wybierane przez osoby zajmujące się rękodziełem oraz przez dzieci, które kochają prace ręczne i zabawę artykułami szkolnymi.

Comments are closed.