Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Co warto wiedzieć o terapii logopedycznej?

Mowa to podstawowe narzędzie komunikowania się. Nic więc dziwnego w tym, że w przypadku występowania z nią jakichkolwiek trudności osoba na nie cierpiąca nie wierzy w siebie, czuje się odmienna, co w konsekwencji prowadzi do jej alienowania się. Są jednak sposoby na to, aby poradzić sobie z wyżej wymienionymi trudnościami, a pomóc w tym może terapia logopedyczna.

Terapia logopedyczna – w jakim celu się ją przeprowadza?

Terapię logopedyczną przeprowadza się w kilku celach. Pierwszym z nich jest usunięcie zaburzeń mowy, do których można zaliczyć jąkanie oraz seplenienie. Kolejnym powodem stosowania terapii jest stymulowanie rozwoju mowy jak i również wyrównywanie wszelkich opóźnień, które pojawiły się w tym procesie, zwiększanie sprawności językowej oraz przywracanie zdolności werbalnego komunikowania się osobom, które z jakiś powodów ją utraciły.

Czy same zajęcia pod okiem terapeuty są wystarczające?

Tak naprawdę poza samymi zajęciami z logopedą podczas których może on również używać narzędzi logopedycznych takich jak np. wibrator logopedyczny (zobacz: https://www.eduksiegarnia.pl/logopedia/wibrator-logopedyczny-rerek-sq-pen-2-szpatulki ), konieczna jest również praca w domu. W tym wypadku pieczę nad treningami będą sprawować rodzice, dlatego ważnym jest, aby wykazali się oni dużą cierpliwością i zrozumieniem. W innym wypadku dziecko może się zniechęcić, co będzie skutkowało blokadą i brakiem dalszych postępów. W domu może być również wykorzystywany wibrator logopedyczny, jednak dokładne jego stosowanie warto omówić najpierw z logopedą, który powie jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia z jego udziałem.

Comments are closed.