Created by potrace 1.15, written by Peter Selinger 2001-2017

Jak zachęcić dziecko do czytania

Mówi się, że Polacy coraz mniej czytają. W pewnym stopniu widać to wśród młodych ludzi. Wolą oni grać w gry czy oglądać seriale. Nic dziwnego, że rodzice zastawiają się, jak zachęcić swoje pociechy do czytania książek.

Postawa to motywacja

Wielu rodziców traktuje czytanie, jak swoistą karę. Nie będziesz oglądał telewizji, masz za karę czytać książkę. To ogromny błąd, przez który młodzież zniechęca się do czytania… Zdecydowanie lepszą opcją jest traktowanie czytania, jak przywileju. Podobnie jak granie gry czy oglądanie telewizji. Pamiętajmy, że przecież to zakazany owoc najlepiej smakuje. Ta metoda zawsze działa.

Dajmy możliwości wyboru

Literatura młodzieżowa w ostatnich latach bardzo mocno się rozwinęła. Pojawiło się mnóstwo nowych pozycji, które szturmem zdobyły światowe listy przebojów. Warto pozwolić naszemu dziecku wybrać takie książki, które je najbardziej interesują. Możliwości jest na prawdę bardzo wiele. Fantastyka, książki obyczajowe, czy książki grozy. Możliwości jest naprawdę bardzo wiele.

Dajemy dobry przykład

Rodzice bardzo często wymagają żeby ich dzieci czytały książki. Niestety sami nie czytają. To bardzo duży błąd. Trudno wymagać regularnego czytania, jeśli sami wolimy spędzać czas przed komputerem czy telewizorem. Dlatego warto zadbać o to żeby w naszym domu znalazło się jak najwięcej książek do wyboru. Tak, aby każdy domownik mógł wybrać lekturę dla siebie. Jeśli nie wiesz jaką literaturę młodzieżową wybrać swojemu dziecku zerknij tutaj: https://rewolucja.co.uk/dla-dzieci-i-mlodziezy/literatura-mlodziezowa.

Comments are closed.